Konferencje w Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw

ul. Krakowskie Przedmieście 42/44  •  00-325 Warszawa  •  PL  •  Telefon: ‎(48)(22) 55 11 000
Kontakt: Meetings & Events Team , sales.bristol@luxurycollection.com, , ‎+48 22 551 1825
Język

Konferencje i Bankiety Przyjazne Środowisku w Hotelu Bristol w Warszawie

Jesteśmy zielonym hotelem i wierzymy, że inicjatywy wspierające ochronę środowiska są bardzo ważne. Dlatego do celów naszej filozofii biznesowej aktywnie włączamy działania takie, jak ograniczanie zużycia wody i energii, recykling i gospodarka odpadami, zrównoważone zakupy przyjazne środowisku, badanie wydajności.

  • Hotel Bristol opracował Politykę Zrównoważonego Rozwoju i Troski o Środowisko, gdyż  wierzy w to, że dzięki zrównoważonemu rozwojowi wspiera rozwój ekonomiczny przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne, podnoszeniu jakości życia i służeniu interesom obecnych i przyszłych pokoleń. W Hotelu Bristol w Warszawie, działa Komitet ds. Rozwoju Zrównoważonych Spotkań, którego celem jest propagowanie wśród współpracowników Polityki Zrównoważonego Rozwoju oraz troska o Środowisko Naturalne.

  • Jesteśmy dumni z programu, którzy stworzyliśmy we współpracy z naszym partnerem South Pole Carbon - największą globalną firmą zajmującą się rozwojem projektów ekologicznych mających na celu m.in. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. South Pole Carbon z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii, wielokrotnie zostało wybrane "Twórcą Najlepszego Projektu"na podstawie ankiety stworzonej przez Environmental Finance's Voluntary Carbon Market Survey.

  • Hotel Bristol oferuje gościom możliwość uczestniczenia w projektach swojego partnera UNICEF poprzez zachęcanie do doliczenia do rachunku 1 USD (lub dowolnej kwoty) na jego rzecz.

  • Dbając o lasy, Hotel Bristol praktykuje komunikację z gośćmi drogą elektroniczną. Wszystkie dokumenty w postaci umów, rachunków, faktur są wysyłane do gości drogą elektroniczną. Hotel Bristol wprowadził politykę efektywnego wykorzystywania papieru poprzez ustawienie drukarek tak, aby papier był zadrukowany z obu stron. Hotel korzysta także z usługi ponownego napełniania opakowań do tonerów.

  • Hotel Bristol minimalizuje negatywny wpływ na środowisko z tradycyjnie uprawianych kwiatów, zdobiąc wnętrza hotelowe roślinami doniczkowymi.
  • Starając się ograniczać zużycie plastikowych butelek Hotel Bristol zapewnia napoje w szklanych butelkach, a przyprawy są serwowane w specjalnych naczyniach. W Hotelu Bristol ograniczamy również ilość odpadów poprzez wprowadzenie opakowań wielokrotnego użytku, które mogą być poddane recyklingowi czy kompostowaniu. W trosce o środowisko naturalne oraz społeczeństwo Hotel Bristol opracował system kompostowania odpadów. Zależy nam na wydajnej gospodarce zasobami organicznymi, dzięki którym zmniejszymy potrzebę używania nawozów sztucznych i nawadniania terenu. 

  • W menu konferencyjno - bankietowym Hotelu Bristol dostępne są świeże produkty ekologiczne z Warszawy i jej okolic. W ten sposób zachęcamy do redukcji emisji dwutlenku węgla, a także wspierania lokalnych dostawców produktów. Ponadto, Hotel Bristol współpracuje z firmą zajmującą się odbieraniem odpadów żywnościowych stosując wszelkie zasady zdrowia oraz bezpieczeństwa. Firma ta decyduje o dalszym przeznaczeniu żywności. W trosce o środowisko naturalne oraz społeczeństwo Hotel Bristol opracował system kompostowania odpadów. 

  • Hotel Bristol oferuje możliwość sprawdzenia wpływu naszego spotkania na wartość emisji dwutlenku węgla. Jeżeli gość życzy sobie zmierzyć, jaki wpływ na środowisko naturalne miało zorganizowane przez niego wydarzenie, może poinformować nas o tym przed rozpoczęciem spotkania. Po spotkaniu Hotel Bristol informuje jak zredukować i zrecyklingować ilość odpadów wytworzonych w trakcie imprezy. 

  • Zachęcamy naszych gości i organizatorów spotkań do korzystania ze zrównoważonego transportu, dzięki któremu możemy być bardziej przyjaźni dla środowiska naturalnego. Nasi Concierge dostarczą wszystkich szczegółowych informacji na temat transportu publicznego, możliwości wypożyczenia rowerów, czy o dostępie do parków znajdujących w bliskiej odległości od hotelu, gdzie można uprawiać jogging lub spacerować.